לצאת לחו”ל עם התינוקת שלך ולחזור עם חיוך: 5 טיפים חשובים- חלק א’

טיול לחו”ל עם תינוק/ת דורש מאיתנו כמה דברים לפני הכול: תכנון נכון, הבנה של סוג הטיול, התאמה של היעד וחשיבה על הדברים הקטנים מראש, כדי שנהיה רגועות וגם כדי שהכול יוכל להיפתר ברגע, במקרה הצורך.

בשביל שתוכלו לנסוע ולחזור עם חיוך וחוויות בלתי נשכחות, יצרתי עבורכן סדרה של כתבות בחלקים, בהן תוכלו למצוא את כל מה שנדרש להבנה של טיול לחו”ל עם התינוקת שלכם.

בחלק א’, נבין קודם כל את מאפייני המסע ואת ההיגיון שמאחורי:

  1. בחרו יעד קרוב יחסית- לכולנו יש זיכרון מטיסה בה תינוק בוכה בהיסטריה. תחשבו רגע על האמא או האבא שמחזיקים את התינוק הקטן הזה, תחשבו שאתם בנעליים שלהם. לא נעים, נכון? עכשיו קחו את זה צעד רחוק יותר ותבינו שטיסות יכולות להיות מאוד מוזרות ומפחידות עבור התינוק שלכם ולכן ננסה לשמור את הטיסות הארוכות לגיל מתקדם יותר, בו הם באמת מבינים וניתן להסביר להם מה עושים ולשעשע אותם במגוון דרכים. בגילאים הקטנים יותר, שנתיים ומעטה, נעדיף יעדים קרובים יותר עם זמן טיסה קצר או טיולים בסגנון קרוז, בו יש ‘בסיס אם’ קרוב ואין שום מצב קיצון של המראה או נחיתה.
  2. הצטיידו מראש- בחלק ב’ אציג בפניכם רשימה מלאה של ציוד שכדאי לקחת איתנו לחו”ל ומה מיותר לחלוטין. שימו לב שזה באמת גם תלוי יעד, יש יעדים בהם יש יותר מגוון של חנויות למקרה הצורך (אם שכחתם בקבוק כמונו בג’ימבורי ולא הבאתם עוד אחד ספייר- זו בעיה. צריך גם לדעת איפה להיתקע) ויש גם כל מיני דברים קטנים שאפשר לדאוג שיהיו זרוקים בתיק למקרה חירום.
  3. בנו ציפיות נכונות- לא, זה לא טיול של רווקים וכן, הוא אחרת לגמרי עם תינוק. תבינו שסגנון הטיול הזה הוא שונה מכל מה שהכרתם כזוג או אפילו כמשפחה והרגיעו את השעון הפנימי שלכם- מה שמוביל אותי לסעיף הבא …
  4. תנו לשעון של התינוק לקבוע את הקצב- אני מבטיחה לכם, לא תפספסו כלום ואפילו תרוויחו. הוא רוצה עכשיו לישון שנ”צ? ממש לא צריך להסתגר בחדר, אבל כן כדאי להיות בתנועה כדי לאפשר לו לישון בכיף בעגלה, או לנסות להגיע למקום ממוזג כדי שייהנה משנ”צ קריר ונעים בזמן שאתם מתפנקים על קפה ועוגה. לא להוריד מההנאה שלכם, אבל לא לשכוח מהצרכים הבסיסיים שלו.
  5. אל תשכחו שאתם לא בבית, שחררו ותהנו- גם אם הוא ילך לישון ב-10 וחצי, גם אם היא תתעורר בשעה מאוחרת יחסית לבית, גם אם יום אחד לא יהיה שנ”צ או שהיא תנשנש יותר מדי לחם או הוא ינשנש יותר מדי ממתקים, אל תשכחו שזו חופשה גם של התינוקות שלכן. שחררו, תחזרו הביתה והשגרה תחזור.

בחלק ב’- רשימת הציוד המלאה לטיול לחו”ל עם תינוק/ת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תיפרדו מרגעי שתיקה מביכים, דייטים משעממים או דאבל דייט ללא שום מטרה...

עכשיו הגעתם ל "אמת או חובה - גרסת האהבה"!

משחק הקלפים הזוגי כולל 60 קלפים של משימות משעשעות ושאלות שיעזרו לכם להכיר הרבה יותר, ברמה עמוקה יותר.

מלאו את הפרטים בטופס ותקבלו במתנה ישירות אל האימייל שלכם את משחק הקלפים הזוגי!